Større tekst
Mindre tekst
 

Kontakt info

Mangler du yderligere information er du altid velkommen til at kontakte skolen på tlf. 74 52 27 21 eller via e-mail: adm(at)haderslev-gym.dk

Lærerne

Her har vi dem, som utrætteligt giver undervisning til vores studerende! Den enkelte lærer har typisk ét til to fagområder.

Ane Jakobsen (JA)
Ane Jakobsen (JA)
Arbejdsområder: Dansk, Engelsk
Ane Thuesen Nielsen (AT)
Ane Thuesen Nielsen (AT)
Arbejdsområder: Engelsk, Fransk
Anja Jochumsen Meier (AJ)
Anja Jochumsen Meier (AJ)
Arbejdsområder: Religion, Spansk
Anne Marie Langer (AL)
Anne Marie Langer (AL)
Arbejdsområder: Billedkunst, Dansk, Læsevejledning
Annemette Bengtson (BE)
Annemette Bengtson (BE)
Arbejdsområder: Kemi, Matematik
Anne-Mette Cordes (AM)
Anne-Mette Cordes (AM)
Arbejdsområder: Dansk, Samfundsfag
Annette Kierkegaard (AK)
Annette Kierkegaard (AK)
Arbejdsområder: Geografi
Annette Porter (AP)
Annette Porter (AP)
Stilling: Studievejleder
Arbejdsområder: Engelsk
Astrid Pedersen (PE)
Astrid Pedersen (PE)
Arbejdsområder: Idræt
Benned Skjøt Bennedsen (BB)
Benned Skjøt Bennedsen (BB)
Arbejdsområder: Kemi, Matematik
Benny Tychsen (BT
Benny Tychsen (BT
Arbejdsområder: Samfundsfag
Berit Ina Mikkelsen Kuntz (BK)
Berit Ina Mikkelsen Kuntz (BK)
Stilling: Studievejleder
Arbejdsområder: Biologi
Birgit Thams (TH)
Birgit Thams (TH)
Arbejdsområder: Engelsk, Religion
Bo Dreyer (BD)
Bo Dreyer (BD)
Arbejdsområder: Biologi, Kemi
Charlotte Haugaard Pedersen (CP)
Charlotte Haugaard Pedersen (CP)
Arbejdsområder: Engelsk, Psykologi
Cordula Rohrmoser (CR)
Cordula Rohrmoser (CR)
Arbejdsområder: Tysk, Engelsk
Dorthe Schmittroth Madsen (DM)
Dorthe Schmittroth Madsen (DM)
Arbejdsområder: Filosofi, Historie, Tysk
Erik Bjørn Kristensen (EK)
Erik Bjørn Kristensen (EK)
Arbejdsområder: Fysik, Matematik
Erik Vestergaard (VE)
Erik Vestergaard (VE)
Arbejdsområder: Fysik, Matematik
Finn Eriksen (FE)
Finn Eriksen (FE)
Arbejdsområder: Dansk, Psykologi
Georg Hallum Lauridsen (GL)
Georg Hallum Lauridsen (GL)
Arbejdsområder: Historie, Idræt
Gerda Vibe Smidt (GS)
Gerda Vibe Smidt (GS)
Arbejdsområder: Erhvervsøkonomi , Religion, Samfundsfag
Gitte Grove (GG)
Gitte Grove (GG)
Arbejdsområder: Dansk, Engelsk
Gunnar Thiessen (GT)
Gunnar Thiessen (GT)
Arbejdsområder: Musik
Hanne Fogh (HF)
Hanne Fogh (HF)
Arbejdsområder: Musik, Engelsk
Helene Raffnsøe Hoeg (HO)
Helene Raffnsøe Hoeg (HO)
Arbejdsområder: Idræt
Helge Wiingaard (HW)
Helge Wiingaard (HW)
Arbejdsområder: Bibliotek, skemalægning
Henrik Heinemeier (HE)
Henrik Heinemeier (HE)
Arbejdsområder: Historie, Tysk
Henrik Sommerlund (HS)
Henrik Sommerlund (HS)
Arbejdsområder: Historie, Samfundsfag
Iben Schou Simonsen (SI)
Iben Schou Simonsen (SI)
Arbejdsområder: Dansk, religion
Inge Seedorff Uldall Juhl (IJ)
Inge Seedorff Uldall Juhl (IJ)
Arbejdsområder: Idræt, Religion
Jack Sandbæk (JS)
Jack Sandbæk (JS)
Arbejdsområder: Matematik
Jacob Gemzøe (JG)
Jacob Gemzøe (JG)
Arbejdsområder: Datalogi, Matematik
Jakob Kragh Dalskov (JD)
Jakob Kragh Dalskov (JD)
Stilling: Studievejleder
Arbejdsområder: Idræt, Kemi
Jesper Busch Eriksen (JB)
Jesper Busch Eriksen (JB)
Arbejdsområder: Idræt, Tysk, Historie
Jørn Øgaard Andersen (ØA)
Jørn Øgaard Andersen (ØA)
Arbejdsområder: Fransk, Idræt
Karen Amalie Vest Eriksen (AE)
Karen Amalie Vest Eriksen (AE)
Arbejdsområder: Dansk, Oldtidskundskab
Karen Louise Duus Hansen (IS)
Karen Louise Duus Hansen (IS)
Arbejdsområder: Dansk, Tysk
Karen Rørby Kristensen (KK)
Karen Rørby Kristensen (KK)
Arbejdsområder: Historie, Oldtidskundskab
Karl Arne Winther (KW)
Karl Arne Winther (KW)
Arbejdsområder: Fysik, Matematik
Kathrine Holm Christiansen (CH)
Kathrine Holm Christiansen (CH)
Arbejdsområder: Billedkunst, engelsk
Katrin Irgens (KI)
Katrin Irgens (KI)
Arbejdsområder: Spansk, Tysk
Kent Baden (BA)
Kent Baden (BA)
Arbejdsområder: Dansk, Idræt
Kim Ladegaard Christensen (KC)
Kim Ladegaard Christensen (KC)
Arbejdsområder: Filosofi, Samfundsfag
Knud Ditlev Nielsen (KN)
Knud Ditlev Nielsen (KN)
Arbejdsområder: Fysik, Matematik
Kristian Rønning Pedersen (RP)
Kristian Rønning Pedersen (RP)
Arbejdsområder: Fysik, Kemi, Matematik
Lars Lei Schmidt (SC)
Lars Lei Schmidt (SC)
Arbejdsområder: Erhvervsøkonomi , Historie, Samfundsfag
Lars Thams (LT)
Lars Thams (LT)
Arbejdsområder: Datalogi, Matematik
Lene Gilby (GI)
Lene Gilby (GI)
Arbejdsområder: Psykologi, Samfundsfag
Lene Nørregaard (NG)
Lene Nørregaard (NG)
Arbejdsområder: Geografi, Historie, Naturvidenskab
Lisbeth Nissen (LN)
Lisbeth Nissen (LN)
Arbejdsområder: Billedkunst, Engelsk
Lisbeth Stigkær (LS)
Lisbeth Stigkær (LS)
Arbejdsområder: Idræt, Religion
Lise Gram-Hansen (LG)
Lise Gram-Hansen (LG)
Arbejdsområder: Spansk, Tysk
Lone Josephsen (LJ)
Lone Josephsen (LJ)
Arbejdsområder: Kemi, Matematik
Louise Dalby Carson (LD)
Louise Dalby Carson (LD)
Arbejdsområder: Historie, Idræt
Louise Thornhøj Bach (LO)
Louise Thornhøj Bach (LO)
Arbejdsområder: Biologi, Idræt
Majbrit Refstrup Jensen (MJ)
Majbrit Refstrup Jensen (MJ)
Arbejdsområder: Dansk, Drama
Malene Ravn Schmidt (RS)
Malene Ravn Schmidt (RS)
Arbejdsområder: Spansk
Margit Danø (MD)
Margit Danø (MD)
Arbejdsområder: Dansk, Idræt
Marianne Bjergegaard Andersen (MA)
Marianne Bjergegaard Andersen (MA)
Arbejdsområder: Naturgeografi, Tysk
Marlene Hoffmann Grøn (MG)
Marlene Hoffmann Grøn (MG)
Arbejdsområder: Kemi, matematik
Marlene Nisgaard Ollivier (MO)
Marlene Nisgaard Ollivier (MO)
Arbejdsområder: Dansk, Fransk
Martin Berg Jessen (BJ)
Martin Berg Jessen (BJ)
Arbejdsområder: Biologi, idræt
Martin Schrøder ((MS)
Martin Schrøder ((MS)
Arbejdsområder: Idræt, Samfundsfag
Martin Schwebs Rasmussen (MR)
Martin Schwebs Rasmussen (MR)
Arbejdsområder: Fysik, Matematik
Mette Kirstine Albinsdatter (KA)
Mette Kirstine Albinsdatter (KA)
Arbejdsområder: Engelsk, Psykologi
Mette Krogsøe (MK)
Mette Krogsøe (MK)
Arbejdsområder: Musik, Tysk
Miriam Birgit Haunstrup (MH)
Miriam Birgit Haunstrup (MH)
Arbejdsområder: Dansk, Religion
Mogens Bruun (MB)
Mogens Bruun (MB)
Arbejdsområder: Biologi, Historie
Morten Gregers Carstensen (CA)
Morten Gregers Carstensen (CA)
Arbejdsområder: Engelsk, Mediefag
Morten Mahler Eriksen (ME)
Morten Mahler Eriksen (ME)
Arbejdsområder: Idræt, Psykologi
Nikolaj Bak (NB)
Nikolaj Bak (NB)
Arbejdsområder: Dansk, Musik
Nille Elisabeth Frederiksen (NF)
Nille Elisabeth Frederiksen (NF)
Arbejdsområder: Fysik, Matematik
Nils Krag Møller (NM)
Nils Krag Møller (NM)
Arbejdsområder: Dansk, Engelsk
Ole Bo Andreasen (OA)
Ole Bo Andreasen (OA)
Arbejdsområder: Engelsk
Ole Esbjerg Povlsen (OP)
Ole Esbjerg Povlsen (OP)
Arbejdsområder: Fysik, Matematik
Olga Serup Andersen (OS)
Olga Serup Andersen (OS)
Arbejdsområder: Biologi, kemi
Peder Kjær Gasbjerg (PG)
Peder Kjær Gasbjerg (PG)
Arbejdsområder: Biologi, Fysi
Peter Rykær (PR)
Peter Rykær (PR)
Arbejdsområder: Geografi, Idræt, Naturgeografi
Rikke Erhardi (RE)
Rikke Erhardi (RE)
Arbejdsområder: Dansk, Samfundsfag
Rikke Hørlyck Olesen (RH)
Rikke Hørlyck Olesen (RH)
Arbejdsområder: Biologi, Billedkunst, Design
Rune Schmidt Eskildsen (ES)
Rune Schmidt Eskildsen (ES)
Arbejdsområder: Dansk, Historie
Susanne Bjørg Andersen (SA)
Susanne Bjørg Andersen (SA)
Arbejdsområder: Biologi, Kemi
Søren Chr. Egebak Thygesen (SE)
Søren Chr. Egebak Thygesen (SE)
Arbejdsområder: Historie, Latin, Oldtidskundskab
Tanya Møller (TY)
Tanya Møller (TY)
Arbejdsområder: Tysk, Billedkunst
Thomas G. Nilsson (TN)
Thomas G. Nilsson (TN)
Arbejdsområder: Dansk, Musik
Thomas Gregers Mortensen (GM)
Thomas Gregers Mortensen (GM)
Stilling: Studievejleder
Arbejdsområder: Religion, Tysk
Thor Niels Fejerskov Jensen (TJ)
Thor Niels Fejerskov Jensen (TJ)
Arbejdsområder: Historie, Mediefag
Tina Winterskov Møller (TM)
Tina Winterskov Møller (TM)
Arbejdsområder: Dansk, Film og tv, Mediefag
Tove Østermark (TØ)
Tove Østermark (TØ)
Arbejdsområder: Musik, Spansk
Ulla Holm (UH)
Ulla Holm (UH)
Arbejdsområder: Filosofi, Historie, Idræt
Vibeke Fjeldsø (VF)
Vibeke Fjeldsø (VF)
Arbejdsområder: Engelsk